חלש ולכן ראוי להגנה.

עודכן: 13 במרץ

האם הנאשם בפלילים נמצא בעמדה של חלש? התשובה היא - כן. הוא מתגונן (המדינה תובעת אותו) הוא לבד ומולו מערכת שלמה של משטרה/פרקליטות עם המשאבים כמעט בלתי מוגבלים. האם הוא אשם בזה. לפעמים. הרי אם תדברו עם פרקליט הנאשם אשם ומגיע לו העונש. לא אכנס לסוגיה של אשם/לא אשם. על כך במקום אחר. הפעם זאת רק השאלה גם אם הנאשם עבר את העבירה האם מגיעה לו עזרה/הגנה ומה היקפה. ולכן אברח קצת לאקטואליה:

לעם היהודי יש חשבון ארוך, ארוך מאוד עם האוקראינים. החל מבוגדן חמלניצקי, הגיבור האוקראיני ששמו מתנוסס על כל רחוב מרכזי בכל עיר באוקראינה וכלה בפוגרומים בכל אוקראינה בשנת 1941 (הפוגרום בעיר לבוב המחריד אותי במיוחד, כי בה נולדתי) , התנהלות האוקראינים בימי מלחה"ע השניה ואנטישמיות כמעט גלויה בתקופת ברה"מ.

האם ההיסטוריה הזאת מאפשרת לנו לא להגן, לא לגנות ולא לעזור לאוקראינים היום? תשובתי היא - לא! כל בר דעת, בעל תרבות, בעל חשיבה עצמאית (גם לא ליברלית) צריך להזדעק אל מול מראות הזוועה של מה שמתרחש באוקראינה. הם החלשים/הנאנסים/המופגזים. נשים וטף נרצחים. הפגזות השטחה. ירי באזרחים.

ועכשיו לנאשם בפלילים. הוא ראוי להגנה, לזעקה, בדיוק בגלל זה , כי הוא חלש, לא כי הוא עשה/לא עשה.


27 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

זה מה שאמרה לכאורה, כמובן, חוקרת משטרה למתלוננת בתיק האונס. אין לי מושג איך מדברת אישה שנאנסה, אני בטוח שגם לחוקרת אין. עשרות שנים של ניסיון לא יעזרו ולא ייסעו להבנת נפש של אדם. כל אחד/ת מגיב/ה אחרת ל